pondělí 5. března 2012

SerialZone 2.0alpha

Nemohl jsem odolat nesčetným prosbám, a zkusil jsem vytvořit (záměrně neříkám upravit, protože z původního nezůstalo skoro nic) scraper pro SerialZone. Pro správnou funkčnost je potřeba mít nainstalované a povolené scrapery pro imdb a thetvdb.

Scraper by měl fungovat na seriály, které mají na SZ epizody (takže Melrose Place třeba ne). Ze SZ to stahuje názvy a popisy seriálu a epizod. Z IMDB stahuje herce (včetně fotek) a z TheTVDB thumb.

Je to první release, takže problémy prosím hlaste do komentářů. Stejně jako u scraperu ČSFD platí, že pokud stahujete informace automaticky (např. po přidání nového seriálu či filmu do adresáře) a je nalezeno více záznamů odpovídajících podmínce, tak scraper automaticky bere první nalezený film/seriál. Pokud zvolíte ruční aktualizaci, tak scraper nabídne výběr z celkové množiny.

Ke stažení:
Verze 2.0alpha
metadata.serialzone.cz-2.0alpha.zip - stahovač informací z serialzone.cz

2 komentáře:

 1. Kdyby byl zájem, tak můžu udělat speciální výstup ze serialzone pro tyto účely (honosně mu můžeme říkat API).

  Potřeboval bych vědět, ale v jakém to chcete formátu (XML, JSON, jaká struktura a jaké údaje). Rozhodně byste to bylo lehčí než parsovat web. ;-)

  Pokud by byl zájem, tak kontakt hledat u nicku Fruiko přímo na SerialZone.

  P.S. Plakáty na SZ zůstali, jen nejsou vidět. + většina záhlaví u seriálů je škálovatelná po sériích. To jen pro info, co víc by z toho šlo vytlačit...

  OdpovědětVymazat
 2. Wow, to zní jako velmi zajímavá nabídka..:))

  Jinak ohledně scraperu. Nainstaloval jsem a zatím to funguje bez nějakých zásadních problémů. Určitě velké díky.:))
  Škoda, že nic podobného (popisy filmů a seriálů v četině z českých stránek) nemohu najít pro Plex:(

  OdpovědětVymazat